Soutěž mladých cyklistů

V pondělí 13. 5. se konala v Plzni na Skvrňanech oblastní soutěž mladých cyklistů. Skládala se ze čtyř velmi náročných částí:

1) jízda zručnosti,

2) zdravověda a poskytování první pomoci,

3) praktická jízda na dopravním hřišti

4) testové otázky týkající se dopravních značek a řešení situací na křižovatkách.

Tato soutěž probíhá už několik desítek let a to pod patronací BESIPU. Naše škola se zúčastnila poprvé po velké odmlce trvající pět let. Pro začátek a na zkoušku jsme obsadili jen kategorii 6.-9. třída a skončili celkově na šestém místě. Důvody neúspěchu byly od začátku velmi zřetelné: 1) v řadě družstev byli žáci z 8.-9. třídy, „ostřílení“ borci, kteří na této soutěži byli už po několikáté a 2) byla znát z naší strany velká odmlka, takže jsme, jak se říká nevěděli, jak to na této soutěži chodí, co a jak se hodnotí, na co si dát pozor, atd.

Náš úkol pro tento ročník byl jasný – vyzkoušet si tento druh vědomostně-praktické soutěže a získat zkušenosti. Družstvo vždy tvoří dva kluci a dvě děvčata. Naši školu reprezentovali: Jakub Kraus (6. třída), Matěj Maxa (6. třída), Daniela Houšková (6. třída) a Kateřina Beránková (7. třída).