Polytechnické kroužky pro žáky základních škol

Cílem projektu, který na pracovišti Horní Bříza navazuje na aktivity projektu Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Plzeňském kraji, je prohloubení zájmu žáků zejména partnerských, ale i dalších základních škol o technické obory a rozvoj jejich technických a řemeslných dovedností v rámci volnočasových aktivit – kroužků. Tento projekt proběhne paralelně s projektem pracoviště Plzeň „Přijď si zkusit, čím chceš být“ a shodně s ním si klade za cíl přiblížit žákům 2. stupně základních škol některé vybrané činnosti vykonávané v povoláních v oblasti stavebnictví nebo v povoláních se stavebnictvím souvisejících, a posílit tak zájem o tradiční stavební řemesla a naznačit žákům reálné možnosti uplatnění v těchto oborech. Jedná se o obory strojní mechanik, elektrikář, výrobce a dekoratér keramiky, zedník – zaměření obkladač a kamnář.
Těžištěm projektu je tedy podpora a rozvoj manuálních dovedností žáků, jejichž zvládnutí je nutné pro daná řemesla.

Činnosti v oblasti:

• zpracování kovů (strojní mechanik)
  • elektrotechnika (elektrikář)
  • stavebnictví (výrobce a dekoratér keramiky, zedník – zaměření obkladač, kamnář)

Místo konání:
dílny U Klubu 302, Horní Bříza

Organizace jednotlivých projektových dnů:
Veškeré pokyny pro vybavení žáka na projektový den a ostatní organizační informace obdrží rodiče a žáci před zahájením prvního dne projektu prostřednictvím ředitelů partnerských základních škol (Dolní Bělá, Kaznějov, Horní Bříza, Třemošná a Všeruby)
Z jednotlivých partnerských škol budou žáci svezeni školním mikrobusem do dílen, po skončení kroužku budou odvezeni zpět před příslušnou základní školu. Ostatní žáci se dopravují individuálně.

8. 10. 2024 – 25. 3. 2025

• zúčastněným žákům budou podrobněji představeny obory, ve kterých si vyzkoušejí své dovednosti
    • žáci budou seznámeni s výrobky, které budou v jednotlivých řemeslech sami zhotovovat
    • žákům bude předán harmonogram činností v jednotlivých dílnách