Mc Donalds Cup hoši 4.-5. třída

Další turnaj Mc Donalds Cup se konal 2. 5., kdy do Horní Břízy přijeli žáci z kategorie 4.-5. třída. Tento turnaj už letos slavil 25. výročí. Naše škola za tu dobu příliš často úspěch neslavila – 2003/2004 – 1. místo, 2007/2008 – 2. místo, 2011/2012 – 3. místo, 20012/2013 – 2. místo, 2023/2024 –  2. místo. Letos v kategorii 4.-5.tř. dorazilo 13 družstev. Po úterním druhém místě jsme byli plni očekávání a nadějí. Brankáře jsme měli stejného – do branky opět nastoupil Jan Varvařovský. Před začátkem turnaje došlo jako obvykle k rozlosování – opět jen do dvou skupin. Turnaj pro nás nezačal moc dobře – vylosovali jsme si poměrně silné týmy! Z každé skupiny do dalších bojů po odehrání základní skupiny postupovaly dva nejlepší týmy. Ostatní hráli jen o umístění. Hrálo se 1x 12 minut na šířku fotbalového hřiště. Brankář + 5 hráčů. K jakým soupeřům nás los přiřadil?

Skupina A: Dolní Bělá, Kaznějov, Nýřany, Plasy, Třemošná, Zbůch, Zruč-Senec

Skupina B: Horní Bříza, Chotíkov, Manětín, Město Touškov, Kralovice, Všeruby

Naše výsledky ve skupině:

Dolní Bělá   :   Kaznějov      1 : 2   (Sukelová 1x)

Dolní Bělá   :   Zruč-Senec  1 : 3   (Alexi 1x)

Dolní Bělá   :   Plasy             1 : 2   (Helus 1x)

Dolní Bělá   :   Zbůch            1 : 3   (Alexi 1x)

Dolní Bělá   :   Nýřany          2 : 3   (Alexi 1x, Helus 1x)

Dolní Bělá   :   Třemošná     3 : 1   (Kraus 2x, Helus 1x)

Ve skupině jsme skončili na nelichotivém šestém (předposledním) místě a museli tak hrát s Manětínem o 11. místo. Naštěstí to dobře dopadlo!

Dolní Bělá   :   Manětín       3 : 1   (Helus 2x, Kraus 1x)

Konečné výsledky: 1. místo – Zruč-Senec, 2. místo – Horní Bříza, 3. místo – Město Touškov, 4. Kralovice, 5. Nýřany, 6. Plasy, 7. Kaznějov, 8. Všeruby, 9. Zbůch, 10. Chotíkov, 11. Dolní Bělá, 12. Manětín, 13. Třemošná

V družstvu byla opět jedna dívka. Tentokrát Tereza Sukelová z 5. třídy. Pochválit musím brankáře Jendu Varvařovského. Snažil se vychytat, co se dalo. Byl to turnaj nad naše síly. Na vylosované soupeře jsme nestačili. Naši úspěšní střelci: Helus 5x, Alexi 3x, Kraus 3x, Sukelová 1x.

Hráči podle abecedy: Alexi, Fišer, Hošek, Helus, Kraus, Sukel, Sukelová, Svoboda, Varvařovský.