Mc Donalds Cup hoši 2.-3. třída

Do Horní Břízy 30. 4. na další ročník velmi oblíbené sportovní soutěže Mc Donalds Cup 1.-3. třída dorazilo 11 školních družstev. Přijely týmy z celého okresu. Svou samostatnou soutěž měli na jednom hřišti i žáci z malotřídek. Na společném nástupu tak pózovalo 17 družstev. Před začátkem turnaje došlo jako obvykle k rozlosování – tentokrát jen do dvou skupin. Z každé skupiny do dalších bojů po odehrání základní skupiny postupovaly dva nejlepší týmy. Hrálo se 1x 10 minut na šířku fotbalového hřiště. Brankář + 5 hráčů. A k jakým soupeřům nás los přiřadil?

Skupina A: Horní Bříza, Manětín, Plasy, Vejprnice, Všeruby, Zbůch

Skupina B: Dolní Bělá, Chotíkov, Kaznějov, Kralovice, Zruč-Senec

Naše výsledky ve skupině:

Dolní Bělá   :   Zruč-Senec     2 : 2

Dolní Bělá   :   Kralovice        3 : 1

Dolní Bělá   :   Kaznějov        2 : 1

Dolní Bělá   :   Chotíkov        2 : 1

Postupující ze skupiny „B“: 1. Zruč-Senec, 2. Dolní Bělá

Postupující ze skupiny „A“: 1. Zbůch, 2. Vejprnice

Semifinále:

Dolní Bělá   :    Zbůch       0 : 0   (po penaltách 1 : 0)

(rozhodnout musí tři penalty: Sidorjak ANO – soupeř NE, Pešička NE – soupeř ANO, Hanzlíček ANO – soupeř ANO, „náhlá smrt“: Hanzlíček ANO – soupeř ANO, Sidorjak ANO – soupeř NE). Díky této rozhodující brance jsme postoupili do finále! Obrovská radost!

Finále:

Dolní Bělá   :   Zruč-Senec        0 : 1

Velmi napínavý zápas. Rozhodující branka – míč vystřelený hráčem Zruče se odrazil od břevna, trefil Honzu do zad a odtud nich se skutálel do branky. Velká smůla. Moc jsme se snažili vyrovnat, ale nedařilo se. Do konce zápasu zbývalo už málo času. Poslední šance k vyrovnání nastala 30 s před koncem zápasu. Pešička šel sám do úniku, vystřelil na branku, ale trefil přímo do brankáře.

Konečné výsledky:

1. místo – Zruč-Senec, 2. místo – Dolní Bělá, 3. místo – Zbůch, 4. Vejprnice, 5. Kralovice, 6. Manětín, 7. Chotíkov, 8. Horní Bříza, 9. Kaznějov, 10. Všeruby, 11. Plasy

Náš brankář Jan Varvařovský byl vyhlášen nejúspěšnějším brankářem celého turnaje!

Druhé místo v silně obsazené soutěži je skvělým výsledkem už i z toho důvodu, že naposledy jsme na stupních vítězů v této soutěži stáli před dlouhými dvanácti lety (2011/2012 – 3. místo). Celé družstvo zaslouží obrovskou pochvalu za bojovnost. Velmi dobře si vedli i ti nejmladší – Josef Sidorjak (2B) a Jan Maršalík (2A) i jediná dívka v družstvu – Tereza Wollrábová. Pochválit musím i brankáře Jendu Varvařovského.

Naši úspěšní střelci: Pešička – 8 branek, Sidorjak a Hanzlíček po dvou brankách.

Hráči podle abecedy: Hanzlíček, Maršalík, Pešička, Randa, Sidorjak, Trnka, Varvařovský a Wollrábová.